Skoči na vsebino

Sprejem v Predsedniški palači


V sredo, 30. 3. 2022, nas je v Predsedniški palači sprejel Predsednik Republike Slovenije, gospod Borut Pahor.

Goste je nagovoril z mislijo, da si pred tridesetimi leti nihče ni predstavljal, kako pomembne stvari so se zgodile v tistem letu in kakšen vpliv so imele na razvoj in prepoznavnost Slovenije. Poudaril je pomen slovenske vrhnje domene za prepoznavnost Slovenije v svetu in izrekel priznanje vsem pionirjem v znanstveni in raziskovalni sferi, ki so takrat, ko smo se šele mednarodno uveljavljali pomagali, da smo dobili svojo domeno. Zahvalil se nam je, da se trudimo za vključenost vseh v digitalno preobrazbo, izobraževanje in opismenjevanje, kjer bomo imeli vsi enake možnosti.

Slavnostni govorec je bi tudi Mark Boris Andrijanič, minister brez resorja, pristojen za digitalno preobrazbo, ki je povedal, da je izjemno vesel, da lahko z nami praznuje rojstvo 1. slovenske domene. Poudaril je, da je bilo trideset let nazaj zelo pomembno, da se Slovenija ni osamosvojila zgolj gospodarsko, diplomatsko in politično, ampak tudi digitalno in s tem enakopravno vstopila v digitalno in kibernetsko skupnost. Zahvalil se nam je za prispevek k izboljšanju digitalne družbe, ki postaja inovativna in napredna in predvsem vključujoča.

Goste pa je nagovorila tudi vodja Registra.si, ga. Barbara Povše Golob. Omenila je, da je bila pred tridesetimi leti domena zgolj besedni naslov računalnika, internet pa orodje za komunikacijo za nekaj znanstvenih izbrancev. Zahvalila se jim je, da so si takrat upali vzpostaviti digitalno identiteto .si. Poudarila je, da kljub temu, da je .si majhna domena, je mednarodno uveljavljena, za kar skrbi Registrov tim, na katerega je zelo ponosna.

G. Predsedniku smo podarili domeno mandatastaledva-domenapajezavedno.si.

Vabljeni k ogledu posnetka sprejema Registra.si v Predsedniški palači.

Fotogalerija

Sorodne vsebine

Spoznajte RDAP: Nov, varen način za dostop do podatkov o domenah

Protokol za dostop do registracijskih podatkov (RDAP) je nov internetni protokol, zasnovan za zagotavljanje bolj varnega in standardiziranega načina dostopa do informacij o domenah. Postopoma nadomešča tradicionalni protokol WHOIS, ki je bil ključen pri pridobivanju informacij o domenah od začetkov interneta.

Več …